Tdh Rent a Car  
Ana Sayfa Hakkımızda Araç Filomuz Havalimanı Transfer Rezervasyon Kiralama Koşulları İletişim
 
     
 
    Online Rezervasyon  
 
  Alış Tarihi Alış Saati Teslim Tarihi Teslim Saati
 
 

 
 
         
         
 

İzmir


Mutlaka Görülmesi Gereken Şehir: İzmir

İsminin akıllara gelmesi ile bile içte bir ferahlık ve heyecan uyandıran İzmir şehri bir tatil merkezi olması yanında tarihi, şehir hayatı ve kasaba ile köyleriyle oldukça farklı bir şehir olmakta ve mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda bulunmaktadır. Denize kıyı olan ve uzun bir yerleşim alanı deniz kenarında olan İzmir’de denizin görülmediği yerleşim yerlerinin bulunması neredeyse olanaksız gibidir. Gezilmesi konusunda şehir merkezi için çok farklı öneriler yapılabilirken, kasaba ve köyleri için farklı öneriler yapılabilmektedir. Ayrıca turizm merkezi olan Çeşme ve Alaçatı gibi yerler içinde ayrı öneriler yapılması mümkün olabilmektedir. İzmir’in gezilmesi konusunda bazı fikrilerin verileceği yazıda gezilecek yerler, yemek yenilecek yerler ve gece hayatı ile tarihi alanlar konusunda bir derleme yapılmıştır. İzmir’in oldukça lüks mekanlarında güzel zaman geçirmek için bu yazı sizlere güzel ipuçları verecektir.

izmir

İzmir’de Gezilecek Yerler ve Lüks Yaşam İmkanları

İzmir’de neresi gezilebilir denildiğinde oldukça uzun cümleler ve çok sayıda önerilerin sıralanması mümkündür. Zira İzmir’in her yeri gezilmeye müsait ve oldukça farklı ambiyansı olan yerleri olan bir şehir olmaktadır. Bu sebeple biraz şehir merkezi ve şehir merkezinin dışında kalan kısımlar ile alakalı bazı öneriler ve mutlaka gidilmesi gereken yerlerden bahsedebiliriz. İzmir şehir merkezinde Konak, Kordon ve Alsancak ile Kemeraltı mutlaka gezilmesi gereken ve birbirine bağlı olan bir güzergah üzerindeki yerlerdir. Konaktan başlayarak İzmir’in simgesi olan saat kulesinin görülmesi sonrasında tarihi Kemeraltı çarşına girilmesi mümkün olmaktadır. Oldukça büyük, dar ve tarihi sokaklarında bin bir çeşit ürüne ulaşılan bu çarşıda gezilirken birçok tarihi eser ve ibadethanenin de görülmesi mümkün olabilmektedir. Kemeraltı’ndan sonra Kordonda yürüyerek Alsancak’a geçilmesi mümkündür. Kordon ve Alsancak İzmir’in gezilmesi gereken yerleri içerisinde ilk sıralarda yer almaktadır. Buraları özellikle İzmir’de yemek mekanları sorusunun cevabını verdiğimiz bölümde anlatacağız.

İzmir’in şehir merkezinde ayrıca Karşıyaka’ya gidilmesi de kaçınılmaz bir gereklilik gibidir. İzmir için yemek ve eğlence konusunda en lüks ve gözde yerleri buralarda bulmak mümkün olmaktadır. Şehir merkezinden uzaklaşmak istendiğinde ilk akla gelen yerlerden birisi Çeşme olmaktadır. İzmir şehir merkezinden Çeşme’ye gidilmesi ile neredeyse oldukça farklı bir yere gelindiği düşünülebilmektedir. Tam bir Akdeniz kasabası görünümünde olan Çeşme ve Alaçatı birbirine yakın ve şehir merkezi dışında gezilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Çeşme denize girilmesi için oldukça mükemmel sahillere ve turizm için en lüks konaklama ve eğlence mekanlarına sahip bir yerdir. Ülkemizden ve dünyanın birçok ülkesinden turistler Çeşme’ye özellikle yaz aylarında çok fazla gelmektedir. Çeşme dışında Seferihisar ve Sığacık’ta deniz ve Sahil konusunda tercih edilecek yerlerden birisi olabilmektedir. Ayrıca Şirince köyü de mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

izmir lüks mekanlar

İzmir’de Gezilecek Tarihi Yerler

İzmir günümüzün modern şehirciliğini merkezinde göstermekte ve kasabaları ile ilçelerinde de Akdeniz havasını tam olarak vermektedir. Ancak bunlar yanında oldukça eski bir tarihi olması nedeni ile adeta açık bir müze gibi olan yerleri de bulunmaktadır. Oldukça eski bir tarihi olan İzmir antik Yunan eserleri ile Roma dönemi eserlerine sahip bir alan olmaktadır. Birçok medeniyetin yaşadığı ve her dönem göz bebeği olan İzmir gezilmesi gereken birçok tarihi alan ile doludur.
Bu tarihi alanlardan ilki hiç kuşkusuz Efes harabeleridir. Antik Efes Kenti olarak da bilinen burası İzmir’in il sınırları içinde Şelçuk ilçesinde bulunmaktadır. Efes Antik Kenti büyük bir alanda bulunmakta ve çevresinde de birçok tarihi eser gezilebilmektedir. Efes Antik Kentinin gezilmesi buraya gelindiğinde tarihi bir yolculuk yapmak isteyenlerin asla reddedemeyeceği bir seçenek olacaktır. Efes Antik Kenti gezisi sırasında oldukça yakında bulunan Şirince Köyünde gezilmesi mümkün olabilmektedir. Dünyanın birçok yerinden insanların akın ettiği Şirince Köyü dar sokakları ve kendine has mimari yapıları ile oldukça güzel ve görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

İzmir’de tarihi alanların gezilmesi sırasında Pergamon’da mutlaka görülmelidir. Oldukça güzel bir antik kent olan Pergamon Efes Antik Kentinin görülmesi ile beraber mümkün olabilmektedir. Tarihi olarak birçok yerin gezilmesi mümkün olacağı İzmir’de Bergama müzesinin de gezilmesi oldukça güzel bir tercih olabilmektedir.

izmir tarihi yerler

İzmir’e Özgü Yemekler

İzmir gezilerinde yemekler oldukça önemlidir. Birçok kendine has yemeği bulunan özellikle zentinyağı ile balık çeşitlerine doyacağınız bir mutfağı bulunan İzmir’de birçok yemek için mekan bulunması mümkündür. Genel olarak bakıldığında mutfağını verimli toprağının mahsulü olan eşsiz otları, zeytinyağı, oldukça çeşitli deniz mahsulleri ve tabi ki et yemekleri ile dolu olduğu söylenebilmektedir. Eşsiz bir Akdeniz mutfağı tadı sunulan şehirde kahvaltı ile yemekler konusunu ayrı belirtmek gerekecektir.

İzmir’de Lüks Kahvaltı Mekanları

Genel olarak çok fazla çeşidin bulunduğu ve hepsi ev yapımı olan serpme kahvaltı tercihleri İzmir kahvaltıları için bir tercih olmaktadır. Zeytinyağı, çeşitli zeytinler, ev yapımı çeşitli reçeller, menemen, yumurta, gözleme ve kendine özgü boyozu ile İzmir’in birçok yerinde kahvaltı yapılması mümkündür. Şehir merkezinde oldukça lüks mekanların bulunması yanında Şirince Köyünde bu kahvaltıların yapılması da mümkün olabilmektedir.

İzmir’de Yemek Yenilecek Lüks Mekanlar

İzmir’de şehir merkezinde özellikle Kordon üzerinde birçok balık restoranı bulunmaktadır. Oldukça lüks ve nezih mekanlar olarak deniz manzarası eşleğinde geniş bir deniz mahsulleri çeşitleri sunumu ile yemek yenmesi mümkün olabilmektedir. Deniz mahsulleri yanında Et çeşitleri ve diğer Akdeniz mutfağı yemeklerini servis eden birçok mekanın Kordon ve Alsancak’ta bulunması mümkündür. Bunlar yanında İzmir’de yemek konusunda Alaçatı oldukça tercih edilen şehir merkezi dışındaki alanlardan birisidir. Dar sokaklarında eski evlerin avlularında ve Tam bir Akdeniz kasabası havası içerisinde deniz mahsullerinin tadına bakmak ve harika bir yemek mümkün olabilmektedir.

İzmir’de Gece Hayatı

İzmir genel olarak şehir merkezi ve şehir merkezi dışındaki alanlar olarak incelemek doğru olmaktadır. Gece hayatı konusunda şehir merkezinde özellikle Alsancak en önde gelen yerlerdendir. Akşam yemeğinin Kordon’da yenmesinden sonra Alsancak’a geçilerek birbirinde güzel mekanlarda eğlenmek mümkün olabilmektedir. Neredeyse tamamı birbirinden güzel ve oldukça lüks mekanlar ile dolu olan Alsancak geceleri İzmir’in kalbinin attığı yer olmaktadır. Ayrıca Karşıyaka’da gece hayatı olarak oldukça güzel ve tercih edilecek yerlerden birisi olmaktadır. İzmir şehir merkezi dışında ise yine Çeşme ve Alaçatı gece hayatı konusunda ilk sıralarda yer almaktadır. Ülkemizde yaz tatilleri konusunda çok fazla tercih edilen Alaçatı gece hayatı konusunda da oldukça lüks ve güzel mekanlar sunabilmektedir. Harika bir gezi ve tatil yapmak için en doğru yerdir.

izmir gece hayatı

İzmir Lüks Araç Kiralama


Sürekli şehir merkezi ve şehir merkezi dışı olarak anlattığımız İzmir’de konforlu bir seyahat ve gezi yapılması için mutlaka lüks araç kiralama hizmetlerinden faydalanılması gerekmektedir. İzmir’in oldukça lüks mekanlarına ve yerlerine yapılacak yolculuklarda konfor ihtiyaçlarınıza uygun olan ve güvenli bir şekilde seyahat edebileceğiniz lüks bir aracın kiralanması gezinin sorunsuz yapılması açısından oldukça önemli olmaktadır. Bu şekilde İzmir’in oldukça farklı yerlerinde bulunan eşsiz güzellikteki mekanları ve yerleri konforlu bir şekilde gezmeniz mümkün olacaktır. İzmir lüks araç kiralama için Tdh Rent a Car hizmete hazır.

izmir lüks araç kiralama

   
         
     
 
                     
  izmir havalimanı rent a car       izmir havaalanı araç kiralama       izmir lüks oto kiralama  
    İzmir' de Rent a Car için Doğru Tercih         İzmir Havalimanında Hizmetinizdeyiz         İzmir Otogarına Araç Teslimi  
 

İzmirde rent a car ihtiyaçlarınız için doğru yerdesiniz. Profesyonel ekibimiz ve son model araçlarımız ile İzmir' de rent a car sektörüne yeni bir soluk getirdik.

     

İzmir Adnan Menderes Havalimanı rent a car servisimiz ile uçağınız indiğinde aracınız sizi bekliyor olacak. Üstelik havalimanı teslimi ve geri bırakma ücretsiz...

     

İzmir Otogarında rent a car hizmeti almak ister misiniz? Aracınızı otogardan teslim alabilir ve tekrar otogarda teslim edebilirsiniz. Bunun için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

 
 
     
     
  izmir rent a car  
     
     
 

TDH Rent a Car İzmir
9 Eylül Mah. 340 Sk. No:6 Gaziemir / İzmir
Telefon : 0532 338 24 40
E-Mail : info@tdhrentacar.com

Ana Sayfa
Hakkımızda
Araç Filomuz
İletişim
Blog

Havalimanı Transfer
Otogar Rent a Car
Alsancak Rent a Car
Bornova Rent a Car
izmir lüks araç kiralama

Karşıyaka Rent a Car
Balçova Rent a Car
Didim Rent a Car
Buca Rent a Car

izmir havalimanı transfer

web tasarım